
Trendy udržitelnosti v obalovém průmyslu
Trendem posledních let jsou ekologické a z hlediska výroby i udržitelné produkty. Jak ale vyvážit poměr mezi ekonomickou a ekologickou stránkou produkce prvotřídního značení v obalovém průmyslu, přispívající k vyšší kvalitě ovzduší a ochraně životního prostředí?
Může jít o investice do moderních energetických systémů, technologických postupů a v neposlední řadě i používání alternativních materiálů. Společnost Rathgeber dlouhodobě vyvíjí atraktivní produkty. Ve svém portfoliu tak nově nabízí kategorii výrobků Green Label. Najdete zde například samolepicí polyesterové etikety R-PET, vyrobené s 25% podílem recyklovaného materiálu. Ty lze bez jakéhokoliv omezení digitálně potisknout a získat prvotřídní ekologický produkt pro polep různorodých obalů. Příkladem může být sáček na koření od firmy Cookooning. Kdo klade důraz na delší životnost, tak zajisté ocení opakovaně recyklovatelné polypropylenové etikety bez ftalátů.
Z čistě přírodních materiálů si pak zákazníci mohou vybrat produkty z korku a dřeva, z nichž se vyrábí emblémy i volné nápisy, doplněné libovolným potiskem. V případě korku může být provedení buď v broušené verzi tzv. korkové kůže nebo v surovém provedení korkového granulátu. V obou případech jde o vysoce odolný a ohebný materiál, použitelný i na zaoblené povrchy. Etikety z lisované dřevní hmoty jsou pak vhodné především na luxusní obaly s rovnou plochou, kde vynikne povrchové embosování. Cenově jsou alternativní produkty mnohdy levnější, takže výběr je pak víceméně ovlivněn vizuálním sladěním značení a samotného výrobku.