Pronájmem palet přispívají drogerie Rossmann k udržitelnosti
Síť drogerií Rossmann ve spolupráci s firmami Nutricia a CHEP využívá ekologicky šetrné paletové řešení. Díky pronájmu sdílených palet, tedy tzv. paletovému poolingu, zefektivňuje výrobní i distribuční proces a flexibilně reaguje na výzvy v logistice, ale také přispívá k udržitelnosti celého dodavatelského systému.
Společnosti Rossmann, Nutricia a CHEP spolupracují v jednom dodavatelském řetězci tak, aby koncovému zákazníkovi zajistily možnost nákupu vysoce kvalitních produktů. Používáním palet CHEP měřitelně přispívají k udržitelnému a efektivnějšímu hodnotovému řetězci. Těží tak z benefitů pronájmu sdílených palet neboli paletového poolingu, kterými jsou především flexibilita, udržitelnost nebo efektivita.
Spolupráce s firmou CHEP pomáhá společnosti Rossmann mimo jiné k efektivnějším interním procesům. „Jde především o třídění palet, zrychlení vykládky a nakládky, volný manipulační prostor a nemusíme vůbec řešit problém rozbitých či poškozených palet. Více než 60 % přijatých palet jsou palety společnosti CHEP a naší snahou do budoucna bude penetraci modrých palet ještě zvýšit,“ vysvětluje Tomáš Pimpara, vedoucí logistiky Rossmann Česká republika.
Za prosazování principů udržitelnosti ve výrobě a za ochranu životního prostředí obdržela společnost Rossmann na podzim 2021 od firmy CHEP certifikát udržitelnosti. Ten mimo jiné potvrzuje,
že se touto spoluprací ve využívání paletového poolingu podařilo síti drogerií Rossmann, společnostem Nutricia a CHEP ušetřit zdroje dřeva o 43.038 dm3, snížit emise CO2 o 45.247 kg a zredukovat produkci odpadu o 4506 kg.
„V rámci našich projektů na poli společenské odpovědnosti se dlouhodobě věnujeme ekologii a snažíme se šířit jak uvnitř firmy mezi zaměstnanci, tak i mezi zákazníky a všemi obchodními partnery principy odpovědného přístupu k sobě a okolí,“ dodává manažerka komunikace Rossmann Olga Stanley. Paletový pooling od společnosti CHEP je založen na principu cirkulární ekonomiky a výrobky se dostávají na regály prodejen s minimálním dopadem na životní prostředí.
Jak spolupráce funguje, můžete sledovat zde: