V boji za udržitelnost výroby i produktů hrají brčka poměrně známou mediální roli. Do boje proti celosvětovému problému s plastovým odpadem se zapojila i společnost Stora Enso společně s firmou Sulapack. Vyvrcholením spolupráce se pak stalo používání bio slánek na Slush 2018. Této akce se zúčastnilo 20.000 technologických nadšenců z celého světa.
Stora Enso je v celosvětovém měřítku předním dodavatelem obnovitelných řešení v obalech, biomateriálech, dřevěných materiálech a především papíru. Nejnovějším počinem, který vznikl ve spolupráci s výrobcem biodegradabilních materiálů, společností Sulapack, je nový typ slánek, které byly vyvíjeny na základě myšlenky trvalé udržitelnosti.
Biodegradabilní slánky
Silným motorem poptávky po udržitelných materiálech a produktech je ekologická informovanost spotřebitelů. Zákaz plastových brček či jejich náhrada za enviromentálnější variantu se již v globálním měřítku nějaký čas řeší a za tuto dobu vzniklo hned několik nových variant produktu. Nejnovější typ je nyní nabízen právě Stora Ensou.
Změní nový typ brček pravidla hry?
Materiál je plně recyklovatelný a biologicky odbouratelný, bez jakýchkoli mikroplastů. Benefitem je, že brčka mohou být vyráběna nejenom v podobě malých sérií prototypů, ale ve skutečném průmyslovém měřítku.
Text: Jana Žižková