Lidé a technologie tváří v tvář, „vysychající“ pracovní trh a nábor nových zaměstnanců, ale také trendy v identifikaci produktů, přeprava léků a biologického materiálu nebo problematika obalů v e-shopech. To jsou některá z témat kongresu EASTLOG, jehož program se soustřeďuje na nejaktuálnější záležitosti ve světě logistiky. Již 20. ročník nejdéle pořádaného logistického kongresu v Česku se uskuteční ve dnech 17. a 18. května 2017 v konferenčních prostorách Aquapalace Hotel Prague.
Důležitou součástí kongresového programu bude i tentokrát workshop PACKLOG zaměřený na pokročilá obalová řešení a technologie. Trendy ve využití standardů v identifikaci popíše Michal Bílý, zástupce ředitele GS1 Czech Republic. Ve své přednášce se bude zabývat jak „klasickými“ čárovými kódy, tak i 2D kódy nebo RFID technologií a celkovým směřováním identifikace v logistice. Progresivní řešení přepravních obalů a teplotní kontroly pro přepravu léků a biologického materiálu, doplněné ukázkami z praxe, představí Vít Košetický ze společnosti Tardigrad. Případová studie, kterou bude prezentovat Vladimír Čoček, manažer distribuce Kofoly, přinese pohled této významné nápojářské firmy na problematiku toku palet v dodavatelském řetězci.
Tématu obalových řešení se bude ve velké míře věnovat i konferenční blok E-SHOPLOG. O problematice obalů v e-commerce promluví Martin Hejl a Leoš Máslo ze společnosti THIMM Packaging. Na jejich přednášku naváže konkrétní případová studie projektu implementace moderních obalových řešení v e-shopu Feedo.cz, který nabízí široký sortiment kojeneckého zboží. Prezentace se ujme Antonín Štětina, CFO & supply chain director Feedo.cz.
Ke klíčovým přednáškám hlavního konferenčního programu TRENDLOG bude patřit vystoupení Štefana Medzihorského, rektora Vysoké školy aplikované psychologie a ředitele Podnikatelského institutu PYRAMIDA, s výmluvným názvem „Člověk se mění, přebudujte firmy!“ Čím by se měl vyznačovat logistik v digitálním věku a jak ho vychovat? Jak udělat práci v logistice atraktivní pro mladé a schopné? Těmto otázkám bude věnována jedna z panelových diskuzí letošního ročníku kongresu. Vizí logistického areálu budoucnosti, tedy v časovém horizontu 10–20 let, se bude zabývat další „panelovka“ za účasti zástupců předních developerů a realitních agentur.
Důraz na HR
Mezi specializovanými programovými bloky bude letos vyčnívat zejména workshop HRLOG. Téma zaměstnávání cizinců ve své prezentaci zevrubně rozebere Jarmila Králová, senior konzultantka společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika. Andrea Linhartová Palánová, people & organisation manager rovněž z PricewaterhouseCoopers ČR, nastíní zásady vedení smíšených týmů – půjde o jakési manažerské minimum pro řízení týmů s výraznými národnostními, kulturními i věkovými rozdíly. Na aktuální aspekty pracovního práva v logistice se zaměří vystoupení Vladimíra Černého, lektora a poradce v oblasti pracovněprávních vztahů a kolektivního vyjednávání. Lektor a konzultant Pavel Hájek se v přednášce nazvané „Pracovní trh vysychá – kde brát?“ soustředí na otázky náboru pracovníků, např. zda preferovat místní nebo cizince, jak a podle čeho se rozhodnout i jak si udržet stávající zaměstnance.
Workshop PRODLOG pak přinese mimo jiné zamyšlení nad historickým vývojem i současností vztahu člověka ke stroji – zejména v intralogistice – v rámci vystoupení Josefa Černého, vedoucího oddělení aplikací pro logistiku a výrobu ve společnosti ICZ. Na využití robotů v procesu identifikace se zaměří společná přednáška Jana Martofa, obchodního konzultanta společnosti EPRIN, a Tomáše Maliny, sales representative FANUC Czech.
Záležitostem nákladní silniční dopravy se budou věnovat dvě panelové diskuze v programu TRANSLOG – první z nich o současnosti a budoucnosti nákladní silniční dopravy (vývoj nabídky a poptávky, nedostatek řidičů a trend do budoucna, technologie pro využití kapacity) a druhá o bezpečnostních aspektech v této oblasti. Tato debata se zaměří na aktuální vývoj týkající kriminality v dopravních službách a poskytne užitečné rady, jak se podvodům bránit.
Detailní informace o programu jsou k dispozici na webových stránkách eastlog.cz. Zde se zájemci o účast mohou také registrovat na zbývající volná místa.
Sponzorská klika
EASTLOG 2017 by se nemohl odehrát bez podpory sponzorů. Zlatým partnerem se stala společnost Vodafone Czech Republic. Stříbrnými partnery jsou pro letošní ročník společnosti Cushman & Wakefield a VGP. Bronzovými partnery kongresu jsou společnosti 108 AGENCY, Colliers International, DB SCHENKER, GS1 Czech Republic, CHEP, ICZ, Linde Material Handling, LOGSYS, PANATTONI EUROPE, Prologis, SICK Sensor Intelligence, THIMM Packaging, Toyota Material Handling a WRH Global CZ. Speciální partneři kongresu jsou společnosti DSV, IN tIME Express Logistik, Tyros Loading Systems CZ, Proman, P3 Logistic Parks a WAU! studio. Speciální partneři mají také jednotlivé programové sekce., Hlavním partnerem TRANSLOGU se stala firma TRANS.EU. Hlavními partnery HRLOGU se staly společnosti INDEX NOSLUŠ a Supply Chain Education. Hlavním partnerem PACKLOGU se stala společnost Tardigrad. Hlavním partnerem PRODLOGU jsou společnosti DEXION, Eprin, K2 atmitec a Navisys. Hlavním partnerem E-SHOPLOGU se stala společnost K2 atmitec. Speciálním partnerem E-SHOPLOGU se staly společnost KNAPP AG a General Logistics Systems Czech Republic. Letošní XXIII. Logistický Business Mixer zaštiťuje společnost P3 Logistic Park. Partnerem e-mailové komunikace se stala společnost Email kampane. Partnerem techniky je společnost PARILLA SOUND a partnerem třídění se stala společnost EKO-KOM a partnerem nápojů Karlovarské minerální vody. Dalšími spolupracujícími organizacemi jsou Česko-Slovenská iniciativa ECR, Klub logistických manažerů a Klub Mladých Logistiků VŠE.
Mediálními partnery kongresu jsou Systémy Logistiky CZ a SK, Zboží&Prodej, Tovar&Predaj, Svět balení, DL PROFI, Development News, Dopravní noviny, EdiZone, Logistický monitor, Automa, SystemNEWS, SystemOnLine, Truck & Business, Truck – Business.cz, Edumenu.cz, Education.sk , MM Průmyslové spektrum, TECHNIKA SK a ElektroPrůmysl.