První ročník soutěže o nejlepší obal se pomalu blíží k závěru. Již 22. října budou v hotelu Aquapalace oceněny nejlepší obaly, pro které hlasovali jejich uživatelé. Výzkum probíhal v rámci kongresů zaměřených na logistiku, pohostinství, nebo tradiční trh, v merchandisingových agenturách, řetězcích a krajských městech u konečných spotřebitelů. 20 nejlepších spotřebitelských obalů projde navíc hodnocením pomocí barev.

Novinky o soutěži i obalovém kongresu OBALKO, po němž slavnostní předávání cen proběhne, sledujte na sociálních sítích Twitter a LinkedIn.

Magdaléna Jindrová

Project manažer

magdalena.jindrova@atoz.cz

agenda

Nový SVĚT BALENÍ vyjde
již za 4 týdny!
logosv.jpg
Problémy se statickou elektřinou
Nežádoucí náboje

mohou způsobovat problémy s oddělováním archů.
Rozhovor

Pivovary StraropramenPovídat si budeme s manažerkou inovací Pivovarů Staropramen Petrou Chovancovou.

Logistika
Logistika nadrozměrů
O putování a zabezpečení obřích celků.

Technologie
Průmyslové balení
Mechanizace a automatizace průmyslového balení.

14.–18. září

visitinfo_agenda_small.jpg

MSV 2015: 80 000 návštěvníků

Hlavním tématem Mezinárodního strojírenského veletrhu, který se koná v areálu Veletrhy Brno, bude průmyslová automatizace.
www.bvv.cz/msv

29. září
1. říjnaipack_ima_web.jpg

FachPack 2015: 1500 vystavovatelů na 60 000 m2

Po pravidelné roční přestávce se znovu uskuteční jeden z nejvýznamnějších specializovaných veletrhů obalových technologií.

www.fachpack.de

 

Fólie uspoří až 45 % nákladu na zabalení palety

lybar_lak_promiss_small_web.jpg
Fólie do plně automatických linek

Společnost EKOBAL uvedla v červnu na trh novinku pod obchodním názvem PowerFlex Sratos Quality. Jde o stojní průtažnou fólii PowerFlex Sratos Quality, jejímž prostřednictvím lze dosáhnout primární úspory do výše 45 % nákladu na zabalení paletové jednotky se zvýšením její stability.

Sekundární úsporou je snížení odvodu poplatků za zajištění zpětného odběru a využití obalového odpadu. PowerFlex Sratos Quality je vlastnostmi předurčen pro balení do plně automatických linek s vysokými nároky na rychlost balení.

Více na >svetbaleni.cz

Smartphone: Tři v jednom

Záložní baterie zamezí ztrátě paměti

Chytrý telefon, touchpad a mobilní terminál v jednom, to je smartphone CipherLab RS30, nový pomocník do průmyslových, logistických i prodejních provozů. Pro firmy, které rychle potřebují zvýšit efektivitu práce a zlepšit komunikaci, je ideálním řešením. Dodavatel smartphonu na český trh, společnost CODEWARE, nyní přichází s obchodní akcí.

Slevu 40 % oproti běžné koncové ceně získá každý, kdo si chytrý telefon objedná do 31. července.

Více na >svetbaleni.cz

PACKSTAR: Finalisté skupinových obalů jsou…

novamattonivecolahvinew_web.jpg
Rozhodovat budou uživatelé

V kategorii skupinových obalů se finalisty soutěže PACKSTAR staly Přepravka Bohemian Ale na 11 kusů lahví společnosti Rodinný pivovar Bernard, SRP pro Sládkovu limonádu společnosti THIMM Packaging, Řada multipacků Carling Cider společnosti THIMM Packaging a od stejné společnosti SRP pro Bohemia Chips. Ve druhém kole budou finalisty hodnotit přímo uživatelé obalů.

Finalisté kategorie skupinových obalů budou rovněž vystaveni v rámci významných akcí v souvisejících oborech.

Více na >svetbaleni.cz

Paleta s extra velkou plochou

rpcsmall_kastrulek_web.jpg
Výhodou je nízká hmotnost

Výrobce Cabka-IPS zařadil do své nabídky stohovatelnou paletu Nest S5 s extra velkou plochou 1200 × 1200 mm, kam se vejde šest standardních modulárních jednotek o velikosti 600 × 400 mm. Paleta pojme tedy o 20 % více zboží než průmyslová paleta a o 50 % více než europaleta.

Stohovatelná paleta poskytuje také dostatečnou plochu pro přepravu 200l kegů. Díky výšce 140 mm je pro skladování prázdných palet potřeba jen málo místa.

Více na >svetbaleni.cz

 

17215_packstar_webbanner_900x143.jpg