10715_obalkowebbanner_900x143.jpg
č.36 25.02.2015
více najdete na www.svetbaleni.cz

«Přichází čas veletrhů»

img_2717_sb_news.jpg

S přicházejícím jarem se množí pozvánky na různé obalové akce z různých koutů Evropy. V Mnichově nás v březnu čeká veletrh ICE europe zaměřený na zušlechťování a zpracování papíru a flexibilních obalů. Výstaviště Brno by si na konci března, kdy se koná veletrh Amper, neměli nechat ujít všichni, co něco znamenají v oborech elektroniky, komunikace, ale také například automatizace.

Ve Varšavě se v dubnu můžete těšit na přehlídku obalů pod názvem Packaging innovation. Věnovat se bude například obalům na luxusní výrobky. A konečně město módy Milán se na vás chystá v květnu. IPAC-IMA přivítá světové výrobce ze širokého spektra oborů.

Adriana Weberová
web editorka
adriana.weberova@atoz.cz

 

Modryvlevo

vrch spodek

 

agenda

Aktuální číslo SVĚTA BALENÍ již na vašich stolech!
logosv.jpg
ROZHOVOR:
Když jsou obaly osudem
Pavel Komůrka ze společnosti Orkla se rozhovořil o hledání inovativních obalových řešeních.
LÉČIVA A KOSMETIKAPřísná pravidla
V obou segmentech je nutné se vypořádat s padělky.

10. – 12.
březnaempac_small_small.jpg
ICE europe:
vystavovatelé z 21 zemí

Veletrh zaměřený na zušlechťování a zpracování papíru a flexibilních materiálů, který se koná v Mnichově, přivítá více než 400 vystavovatelů z 21 zemí.
www.ice-x.com/europew
24. – 27.
březnavisitinfo_agenda_small.jpg
AMPER 2015:
500 vystavovatelů


Největší veletrh v oboru elektrotechniky, elektroniky, automatizace ve střední Evropě se koná v Brně.
www.amper.cz
9. – 10.
dubnapaperword_small.jpg
Packaging Innovation
Prémiové obaly na scéně

Mezinárodní obalového veletrhu se uskuteční na varšavském výstavišti EXPO.
ww.easyfairs.com

 

 

poslnov3.png

 

Eko-kom zůstává v byznysu s odpady sám. Zatím?

ekokomsmall_sb_news.jpgMŽP zamítlo žádost společnosti Interseroh, která chtěla vstoupit do byznysu s tříděnými odpady

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) zamítlo na konci ledna žádost společnosti Interseroh, která chtěla vstoupit do byznysu s tříděnými odpady. A to přesto, že chtěla údajně nabídnout obcím a firmám, které recyklovatelné obaly produkují, lepší podmínky. Stala by se tak vedle EKO-KOMu druhou firmou působící v tomto odvětví. Jedním z největších akcionářů Interserohu je Agrofert.

Rozhodnutí však ještě není pravomocné a Interseroh plánuje odvolání. „Jsme rozhodnutím nemile překvapeni. Plnili jsme vše, co požadovali,“ řekl MF Dnes šéf Interserohu Ivan Václavek. Nelíbí se mu například nestandardní délka správního řízení, ale také fakt, že úředníci pozvali do řízení také EKO-KOM. Společnost EKO-KOM se ohrazuje proti nepravdivým tvrzením.

Více na >svetbaleni.cz

 

Jaro a podzim plné značení

obrazok_bottling_small.png

Řešení projektuje pro zákazníky na míru

Společnost BOTTLING PRINTING letos chystá několik novinek a zajímavých akcí. Za zmínku stojí například jarní a podzimní akce o průmyslové výrobě a značení. Dále pro své zákazníky chystá nový odborný magazín nebo věrnostní program.

BOTTLING PRINTING je český distributor a prodejce tiskáren pro průmyslové značení výrobků a obalů. Portfolio společnosti zahrnuje technologie, jako jsou inkjet, laser, DOD, termotransfer nebo tiskárny a aplikátory etiket. Řešení projektuje pro zákazníky na míru.

Více na >svetbaleni.cz

3._paletizer.jpg

.

Nebojte se RFID!

fotkyfoto_54547823_m_small.jpg
Snídaně spojená s odbornou přednáškou na téma Nebojte se RFID!

Společnost CODEWARE po loňské úspěšné premiéře pořádá 11. března snídani spojenou s odbornou přednáškou na téma Nebojte se RFID. Základním cílem akce je pomoci prohloubit znalosti o automatické identifikaci a navazujících oborech. V rámci více než dvouhodinové snídaně budou mít účastníci možnost získat množství důležitých informací a vidět praktické ukázky, které lze dobře využít v paxi.

Účastníky čeká program zahrnující tato témata: úvod do problematiky RFID technologie, čipy aktivní i pasivní, ruční a fixní čtečky, tagy a nálepky. Program obsahuje rovněž případové studie.

Více na
>svetbaleni.cz

3._paletizer.jpg

Paletizér zvládne 1000 kusů za hodinu

paletizer_foto_sb_news.jpgPackaging line od výrobce EPIPACK / SLO pracuje také s lepenkovými proložkami

Společnost Marlenka international nabízí paletizér, který automaticky odebírá výrobky přicházející z balicí linky v řadě za sebou a ukládá je na europalety s volitelným počtem vrstev. Europalety jsou automaticky vychystávány ze zásobníku, který má kapacitu 10 palet. Paletizér modelové řady Packaging line od výrobce EPIPACK / SLO pracuje také s lepenkovými proložkami, které podle nastaveného programu automaticky vkládá mezi jednotlivé vrstvy výrobků na paletě.

Paletizér je plně automatický stroj řízený PLC – Simatic S7 s dotykovou obrazovkou Simatic, elektropohony SEW a pneumatickým systémem FESTO. Pracuje s výkonem 1000 kusů výrobků (s rozměry: délka 220, šířka 220, výška 70 mm) za hodinu. Stroj je nastavitelný podle formátu výrobku.

Více na >svetbaleni.cz

 

3._paletizer.jpg

Převratné novinky v oblasti počítačového vidě

20140319_141634_sb_news.jpg
Návštěvníkům expozice bude představen i software Cognex Designer

Od 24. do 27. března budou na brněnském výstavišti k vidění čtečky kódů DataMan 300 a její dále vylepšená verze 302X, dále DataMan 503 nebo produktová sada DataMan 50/60, která s malými rozměry přináší značný výkon ideální pro montáž do velmi těsných prostor na výrobních linkách a na strojích.

Nové modely kamer pro inspekční úkoly, inovované a výkonné průmyslové systémy snímání ID kódů, ale i nejnovější trojdimenzionální systémy představí ve svém stánku 6.05 v hale V na veletrhu AMPER 2015 společnost Cognex.

Více na >svetbaleni.cz

 

3._paletizer.jpg

08515_packstar_banner_krokzakrokem_900x143_verticallogo.jpg

 

Pokud si již dále nepřejete zasílat tyto emaily, klikněte sem.