54914_svetbaleni_webbanner_630x1001.jpg

č.26 18.09.2014
více najdete na www.svetbaleni.cz

«Oblíbené a nenáviděné igelitky»

sb26__ad.jpg

Obalová branže si těžko dovede představit svou existenci bez používání materiálů z plastu. Přitom jsou weby plné jejich odpůrců. V nemilosti jsou opakovaně například oblíbené a praktické igelitky. Otázkou zůstává, co igelitky nahradí a zda zákaz či omezení jejich prodeje v obchodech opravdu radikálně sníží celkovou produkci plastových tašek. Navíc, když lidé nebudou mít plastové tašky zbylé z nákupů v obchodech, budou častěji kupovat role plastových pytlů na domácí odpad.

Dokonce i americká Kalifornie se hodlá vydat cestou směřující k ohleduplnějšímu chování k přírodě. Stala by se tak prvním americkým státem, který zakáže v obchodech prodej plastových tašek na jedno použití.

Evropa boj proti igelitkám vyhlásila, když v loňském roce navrhla směrnici, podle které se má postupně omezit používání plastových tašek v obchodech. S podobným omezením přišla již před lety Itálie. A konečně výrobce sportovního zboží PUMA hlásí návrat ke klasickým papírovým krabicím, vyráběným výhradně z recyklovaného papíru. I když v tomto případě, plastové červené tašky na více použití, prý zákazníci nepřijali.

A úplně na závěr. I já jsem si po shlédnutí obrázků moře, zaneseného tunami plastového odpadu,  pořídila praktickou skládací síťovku, kterou opakovaně zapomínám a s vděčností sáhnu v obchodech po igelitce.

Adriana Weberová
Svět balení – web editorka
adriana.weberova@atoz.cz

Aktuální odborné informace
Více informací

Více inspirací
Široké pokrytí trhu
XXL formát

Objednejte si Vaše vlastní vydání!

16. – 17.
října

obalko_logo_web_150.jpg

OBALKO
Aquapalace Hotel Prague

Druhý ročník kongresu OBALKO je určen všem marketingovým ředitelům, brand manažerům, výrobním ředitelům a vedoucím logistiky. Speciálně upravený program láká k účasti nejen specialisty na obaly, ale také uživatele obalových služeb, kteří mají díky koncepci akce účast na konferenci zdarma.
www.obalko.cz

slobalyoteviracicopacking92014.jpg
Svět balení 9-10
vychází 13. října 2014

Hlavní téma:

Bálení nápojů a tekutin

Další témata:

Výbava pro copacking
Balení luxusního zboží
Balení farmacie a kosmetiky

29. září – 3. října

msv_logo_760.jpg

MSV 2014
Výstaviště Brno

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve Střední Evropě s každoroční účastní více než 1500 vystavovatelů a 80 000 návštěvníků. Letošním tématem je průmyslová automatizace.
www.bvv.cz/msv

bub2a.png

banner_ekobal.jpg

Jak testovat stabilitu paletové jednotky?

hlavniwraptestobrazek.jpg
Zařízení umožňuje dynamické a statické měření stability znoží

Najít návod, jak optimálně zabalit zboží na paletě, je věc takřka nemožná. Pomoci může mobilní zařízení, které umí měřit stabilitu obalu paletové jednotky a určit maximální fixační parametry obalu palety. Zařízení umožňuje snížit riziko poškození zboží.

Výrobci, či distributoři se potýkají s otázkou, jak své produkty složené na paletě zabalit za co nejnižší náklady tak, aby zboží prošlo nepoškozené přepravním řetězcem až na konečné místo určení.

Více na >svetbaleni.cz

OBALKO: Obalový kongres začíná již za necelý měsíc!

 

obalko_logo_web.jpg
I v odpoledním bloku se můžete těšit na zajímavé osobnosti 

Za necelý měsíc propukne v hotelu Aquapalace Hotel Prague druhý ročník českého a slovenského obalového kongresu OBALKO. Atraktivní dopolední řečníky Evu Jiřičnou, Dominika Cakebreada a Richarda Suthonse doplní neméně zajímavé osobnosti z významných firem.

Z odpoledního programu si lze vybrat hned z několika sekcí. V části věnované marketingu se můžete hned v prvním bloku Obaly pro potraviny těšit nejen na success story o tom, jak se rodí obal na úspěšný sýr ve společnosti Madeta, ale dozvíte se i co nabízejí moderní technologie pro odlišení a upoutání pozornosti zákazníka ke konkrétnímu balenému produktu.

Více na >svetbaleni.cz

Chytré víčko pro antitranspiranty

 

aptar_glidewhitegreen2views300dpi.jpg
Snadné ovládání zaručuje rýhovaný povrh tlačítka

Společnost APTAR představila novou řadu víček Glide, která využívá technologii zaručující plynulou manipulaci s uzávěrem, ale také funkci zamykání. Podle výrobce řešení uživatelům poskytuje zábavu, interaktivní vztah a smyslové podněty.

Design Glidu je přizpůsoben ergonomii ruky a proto může být víčko odemknuto pohybem palce z boku a ovládáno ukazováčkem. Snadné ovládání zaručuje rýhovaný povrh tlačítka.

Více na >svetbaleni.cz

Nový design láká barevností

tescovaluevnovychobalech.jpg
Zákaznící  motivují Tesco k dalším inovacím

Privátní řada Tesco Value představuje rozšířený sortimentem produktů v novém designu. Zákazníci produkty najdou ve výrazných a barevně zajímavých obalech, které by v prodejních regálech neměli přehlédnou.

V České republice značka Tesco Value v současnosti zahrnuje více než čtyři stovky položek, které pokrývají nejžádanější výrobky denní potřeby.

Více na >svetbaleni.cz

ČOI: Řetězec účtuje neoprávněně zálohu za láhev

coit820br.jpg
Při nákupu si kontrolujte účtenky

ČOI zahájila správní řízení se známým obchodním řetězcem. Ten pravděpodobně porušil povinnosti stanovené zákonem o obalech, když neoprávněně účtoval za láhev, kterou následně nevykoupil. Pokud se podezření potvrdí, hrozí řetězci pokuta do výše 500 000 Kč. Jméno řetězce nebylo vzhledem k probíhajícímu správnímu řízení dosud zveřejněno.

O tom, že brát si účtenky při nákupu u pokladny a také si je následně zkontrolovat se vyplatí, se přesvědčila spotřebitelka, která upozornila Českou obchodní inspekci (ČOI) na to, že obchodní řetězec účtuje zálohu za láhev, kterou následně nevykupuje. Na základě tohoto oznámení se vydali na začátku září inspektoři situaci prověřit.

Více na >svetbaleni.cz