
Díky pokrokům v technologiích poháněcím ústrojí, dokáže tento robot nakládat s nákladem o 16 % těžším než u předchozího modelu iB/160, jenž je využíván ve více než 300 společnostech po celé Evropě. Nosnost 185 kilogramů kombinovaná s průměrnou rychlostí 1700 cyklů za hodinu ve výsledku podstatně zvyšuje produktivitu paletizátoru a jeho efektivitu při nakládání s těžšími břemeny. Díky čtyřem osám v paži dokáže robot stejně dobře nakládat s objemnými náklady, jako s kompaktními těžšími předměty.
„Tento robot je stejně doma v paletizování pytlíků cukru, jako je v manipulaci s betonovými deskami,“ říká Darren Whittall, technický manažer ve firmě FANUC Robotics. „Dokáže manipulovat s čímkoliv od malých sáčků, přes pytle, papírové krabice, skupinově balené plechovky, cihly až po barely.“
Při navrhování nové generace robota, inženýři ze společnosti FANUC zkonstruovali rameno se čtyřmi osami, které dokáže palety vrstvit až do výšky 2,4 metru. Přitom je obrys základny robota jenom 610 x 806 milimetrů a při tomto maximálním vytížení spotřebovává jen 3 kWh. Podle Whittalla navíc zvýšený dosah robota umožňuje obsluhovat více linek najednou a hodí se tím pádem pro aplikace s velkým objemem operací. „Očekáváme vysokou poptávku především díky jeho užitečnému vytížení, vrozené spolehlivosti a možnosti vršit palety do velkých výšek,“ dodal Whittall.