Německý průmysl plastových obalů je ve formě

Podle výzkumu německého sdružení průmyslu plastových obalů IK hodnotí 90 % jeho členských firem ekonomickou situaci v oboru jako dobrou, což je více než před rokem, kdy šlo jen o 70 %. Téměř 60 % firem očekává vyšší ceny surovin, které by mohly ovlivnit cenový vývoj plastových obalů.

Vedle dosud nevyřešeného problému s vysokými náklady na elektřinu se ale nyní musí Německo připravit na ještě silnější mezinárodní daňovou soutěž. Snížení daní z příjmů právnických osob v USA vedlo k žádostem o odpovídající daňové reformy z Číny a dalších průmyslových zemí. Efektivní daňové zatížení pro společnosti v Německu již přesahuje 28 % a mělo by být sníženo, uvedl generální ředitel IK Ulf Kelterborn.

Německý průmysl plastových obalů je charakterizován mnoha malými a středními podniky, má více než 90 000 zaměstnanců a dosahuje ročního obratu 14 miliard eur. Plastové obaly mají v současné době 44% podíl na německém trhu s obaly. IK sídlí v Bad Homburgu a je největším zastřešujícím sdružením v německém svazu zpracovatelů plastů GKV.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail