Tržby Mobile Industrial Robots skokově vzrostly

Společnost Mobile Industrial Robots (MiR), poskytovatel autonomních mobilních robotů, ohlásila za rok 2017 celosvětové tržby ve výši 10 milionů EUR, což představuje 300% nárůst oproti roku 2016. Na letošní rok očekává další trojciferné zvýšení tržeb na úroveň 27 milionů EUR.

Nárůst v roce 2017 je především důsledkem poptávky ze strany nadnárodních společností, které se rozhodly objednat větší série mobilních robotů poté, co si jednotlivé roboty otestovaly ve svých provozech. „Klíčové je samozřejmě mít přehled o trhu a analyzovat jeho vývoj. První pozitivní trendy jsme viděli již v roce 2016, a proto jsme cílili vysoko,“ řekl Thomas Visti, výkonný ředitel společnosti MiR.

Se zákazníky jako Honeywell, Argon Medical, Kamstrup, Airbus, Unilever, Adidas, Flex a mnoha dalšími má MiR nyní po celém světě instalováno více mobilních robotů než kterýkoliv jiný dodavatel, což potvrzuje i index ROBO Global. Ten sleduje celosvětový trh s roboty a automatizačními technologiemi a má podporu klíčových dodavatelů v USA, Velké Británii, Kanadě, Jižní Koreji a Austrálii.

Silná globální expanze

MiR v roce 2017 více než zdvojnásobil počet svých zaměstnanců. V roce 2018 plánuje přijmout téměř jednou tolik nových pracovníků. Organizace bude posílena na všech úrovních včetně té manažerské. Vedle nárůstu počtu zaměstnanců zdvojnásobil MiR v roce 2017 také velikost své centrály v Odense a zprovoznil zde nové velké testovací a školicí centrum. Během loňského roku otevřel MiR své pobočky v Šanghaji, Barceloně, Singapuru, Dortmundu a San Diegu.

Na růstu tržeb v roce 2017 se nejvíce podílely z 20 % trhy v USA, ze 16 % Německo, 16 % jižní Evropa a 10 % střední a východní Evropa.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail