Tři novinky Clariantu

Divize Clariant’s Healthcare Polymer Solutions společnosti Clariant úspěšně otestovala pigmenty a přísady ve svých řadách plastů pro farmaceutické obaly Mevopur a Remafin-EP a splnila tak s předstihem požadavky americké normy USP<661.1>, která začne platit v roce 2020. Výsledky představí na veletrhu lékařského vybavení MD&M West, který proběhne od 6. do 8. února v kalifornském Anaheim Convention Center.

Clariant se také nově stal distributorem zdravotnických polyolefinových pryskyřic Bormed vídeňské společnosti Borealis, kterou lze kombinovat se zmíněným Mevopurem. Řešení Bormed jsou využívána v řadě zdravotnických prostředků, diagnostice a farmaceutických obalech – včetně stříkaček, inhalátorů, dialyzačních filtrů a obalů, jako jsou lahvičky a BFS (Blow-fill Seal).

A do třetice, společnost uvedla do provozu specializovanou linku na fluoropolymerní sloučeniny a koncentráty ve shodě s normou ISO 13485 v mainském Lewistonu (USA). Ve zdravotnických obalech jsou využívány ve formě vysokoteplotních pryskyřic zejména pro své dobré dielektrické vlastnosti a biologickou snášenlivost.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail