První setkání Mondi Speed Data Hackathon

Papírenská a obalová společnost Mondi uspořádala v říjnu první setkání Speed Data Hackathon. Bylo součástí třídenní Konference doktorandů o celulózových materiálech 2017, pořádané rakouskou Technologickou univerzitou v Grazu (Štýrském Hradci) pod záštitou Evropské organizace pro výzkum vlákniny a papíru (EFPRO).

Setkání se zúčastnilo pět desítek doktorandů z evropských technických univerzit, kteří využili průzkum 14 odborníků Mondi jako základ pro osm inovačních konceptů z oblasti rozsáhlých datových řešení pro výrobní procesy, spotřebu energie, finance, údržbu, HR a udržitelnost v obalovém průmyslu. Koncept týmu Daniela Ericssona, který přesvědčil hodnotící porotu, byl nazván „inteligentním hodnotovým řetězcem“. Pokrývá celý hodnotový řetězec pro obaly a balené zboží se zaměřením na konečného spotřebitele a vytváří uzavřenou zpětnou vazbu od konečného spotřebitele k výrobci zboží a obalů.

Mondi sdílí všechny výsledky Hackathonu se všemi účastníky v duchu otevřené spolupráce. Dodejme, že společnost Mondi sama provozuje šest inovačních center.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail