Centrum Černý Most představí šaty z vyplavených plastů

Dneškem startuje Evropský týden udržitelného rozvoje, do kterého se zapojí i Centrum Černý Most. V sobotu 3. června nabídne svým návštěvníkům speciální program na téma udržitelnosti, jenž zahrne například výstavu ekologické kolekce H&M, výrobu hraček, líčení bio kosmetikou, workshop, jak nosit klobouky a mnoho dalšího.

Korunou instalace jsou éterické růžové šaty vyrobené z materiálu BIONIC®, což je recyklovaný polyester vyrobený z plastového odpadu, jež vyplavilo moře. Součástí výstavy bude také sběrný box, kam mohou lidé přinést své nepoužívané oblečení a obdržet za něj slevový voucher do H&M. V dalším doprovodném programu se mohou především děti těšit na výrobu ekologických hraček, které si poté odnesou domů. Připraveno pro ně bude také populární malování na obličej ekologickými hypoalergenními barvami. Jejich maminky mohou využít líčení s bio kosmetikou Biorganica, vyzkoušet si klobouky české značky Tonak a nechat si od stylistky poradit, jak tento doplněk nosit. Na všechny bude také čekat občerstvení v podobě raw sladkostí a českých domácích limonád.

Evropský týden udržitelného rozvoje se koná každoročně v období od 30. května do 5. června a jeho cílem je šířit povědomí o udržitelném rozvoji a propagovat iniciativy, které se mu věnují. Napříč celou Evropou probíhají tisíce různých tematických akcí.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail