Dnes končí v Norimberku veletrh nápojového průmyslu  BrauBeviale. Stánky zde mělo 1118 vystavovatelů z 52 zemí, tedy o něco více než loni, kromě Německa zejména z Itálie, Velké Británie, Česka, Nizozemí, Belgie, Švýcarska a Rakouska. Zahraniční návštěvníci přicházejí ze 131 zemí, nejvíce z Itálie, Česka, Rakouska, Švýcarska a Nizozemí. Mírně se rovněž rozšířil výstavní prostor. Trendovým tématem letoška byla Kreativní nápojová kultura.

Z doprovodného programu zmiňme Evropské sympozium mikropivovarů, pořádané pivovarnickým ústavem VLB, nebo vyhlášení výsledků dalšího ročníku Evropské pivní hvězdy, za kterou stojí Svaz soukromých bavorských pivovarů (Private Brauerei). Pod dohledem sommeliérů, jako je Markus Sailer, bylo možné ochutnat přes 250 piv ze 20 zemí na pěti tématických barech, včetně piva s kouřovou-melounovou či okurkovou příchutí. Dvojnásobný olympijský lyžařský vítěz Markus Wasmeier představil své pivo vařené podle třistaletého receptu.

Komunikační fórum mělo své místo v hale 1, z obalových témat zde šlo především o budování značky a design, efektivitu a udržitelnost obalů. Udržitelné hospodaření s vodou v nápojovém průmyslu bylo tématem pavilonu v hale 6 s osmi vystavovateli. Tradiční Craft Corner pro řemeslná piva letos představil i vlastní konferenční program, zahrnující například otázku párování piv a jídel. Zajímavá byla i ochutnávka minerálních a léčivých vod v režii Unie vodních sommeliérů. Poprvé se, v předvečer veletrhu, konalo i Německé exportní fórum. Příští rok bude mít BrauBeviale pravidelnou přestávku, kvůli konání veletrhu Interpack v Düsseldorfu.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail